הסכנה בהיחשפות לשמש

 

הסכנות שיכולות להתעורר עקב חשיפה ממושכת לקרני השמש, אינן מזוהות עוד אך ורק עם סרטן העור, אלא עם קשת רחבה יותר של בעיות רפואיות נוספות. ישנה השפעה אדירה לקרני השמש בכל הנוגע לעור הגוף, לעיניים, למערכת החיסונית ואפילו לציפורניים. אחד מהסימפטומים הבולטים, אך לא היחידים, של מזג האוויר הישראלי הינם הטמפרטורות הגבוהות והלחות הבלתי נסבלת, אלו גוררים אחריהם את הניסיונות התדירים של הציבור הישראלי למצוא פתרונות הגנה יעילים מפני קרני השמש הישראלית החזקות לאין ערוך.
 
מהן הסכנות האפשריות של חשיפה מוגברת לשמש?
הקשר בין חשיפה מוגברת לשמש לבין סרטן העור עולה שוב ושוב מתוך קמפיינים אינטנסיביים ומסעות הסברה רבים ורחבי היקף. יחד ע זאת ישנו עוד מכלול רחב של סכנות פוטנציאליות שעשויות להתעורר עקב חשיפה מוגברת לשמש, כאמור אלו יכולות לבוא לידי ביטוי בפגיעה משמעותית בשיער, בציפורניים, בעיניים, במערכת החיסונית ובמינונים של הוויטמין Dשבגוף. קטרקט לדוגמא, הינה מחלת עיניים שיותר מעשרים מיליון אמריקאים סובלים ממנה כיום, והסימפטומים שלה מזוהים עם ערפול הראייה והצהבה של עדשת העין.
 
מה הקשר בין קרינת השמש לתפקוד העין האנושית?
במקרים קיצוניים מחלת הקטרקט עלולה להביא לכדי איבוד הראייה כליל. לפי נתונים של משרד הבריאות האמריקאי עולה שיותר מחמישה מיליארד דולר מושקעים עבור עלויות הטיפול הרפואי בקטרקט. אחד מהגורמים הבולטים לקטרקט הינו חשיפה ישירה לקרינת UV. מעבר לכך חשוב לציין שאחת מן הסיבות הנפוצות ביותר לעיוורון היא מחלת הקטרקט. גם האמריקאים כמו הישראלים אינם מודעים דיו לקשר הישיר שבין קרינת השמש לסכנות הפוטנציאליות עבור העין האנושית.
 
מהם הנזקים האפשריים עבור העין עקב קרינת UV?
במטרה להעלות את רמת המודעות בקרב הציבור, מעלה הסוכנות להגנת הסביבה בארצות הברית אינפורמציה רחבה בנוגע לסכנות האפשריות בעקבות השמש לעין האנושית. ישנם סיכויים מאד גבוהים לנזקים בעין, עקב חשיפה לקרינת UVבין אם מדובר במאור טבעי או מלאכותי, שכן קרינה זו הינה בעלת השפעה על הרקמות והמבנים הפנימיים של העין כמו למשל הקרנית ועדשת העין.
 
לעוד עדכונים מוזמנים להכנס לגוגל פלוס שלנו +

 

053-934-5125​